GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vas 9658451
nr 965 8451
Simon Gate
(1883-1945), Sverige
Vas, Simon Gate (1883-1945), 30-tal, höjd: 15 cm
Kondition: nagg
Simon Gate, född 1883, död 1945, svensk glaskonstnär, målare och formgivare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 juni 2015
kl 19:54:35
1/6 08:12:36
300 kr
1/6 17:03:04
Simon Gate
Läs mer om Simon Gate